Alanya

 

Başta Adana çıkışlı Alanya turu olmak üzere birçok farklı tur otobüsler ile birlikte yapılıyor. İlgililer bu turlara katılmak için interneti ve verilen telefon numaraları aktif olarak kullanabilir. Günlük ve haftalık olarak düzenlenen Mersin çıkışlı Alanya turu da son derece ekonomik olup ailecek katılacak etkinlikler arasında yer almaktadır.

 

Turlarda Erken Rezervasyon Fırsatı

 

Online olarak yaptırılan erken rezervasyonlar ile birlikte söz konusu turlara çok daha uygun fiyatlarla katılmak mümkündür. Bunun için tura katılış tarihi seçildikten sonra kaç kişi ile katılacağı seçilmelidir. Ailelerin sıklıkla katıldığı bu etkinliklerde yüzde otuzlara varan indirim paketlerinden faydalanmak mümkündür. Erken rezervasyon için telefon ile yetkililerle iletişime geçmek de izlenecek bir diğer yoldur. Turun başlama saatinden önce otobüslerin kalkacağı yerlerde hazır olarak beklenmesi gerekiyor.

 

Adana da Mersin de Alanya ile son derece yakın konumda olduğu için turlar kısa soluklu olmaktadır. Alınan biletler hem gidişi hem de dönüşü kapsamaktadır. Adanadan Alanya turu da diğer turlar gibi günübirliktir.

 

Mersinden Alanya Turu ve Görülecek Yerler

 

Bir diğer seçenek olan Mersinden Alanya turu da yerli turistlerin birçok farklı tarihi ve coğrafi yapıyı yakından görmelerini sağlıyor. Yolculuk boyunca otobüsteki rehber bu tarihi öneme sahip yapıların tarihçesini, kimler tarafından yapıldığını, kaç yıllık olduğunu aktararak yolcuların bilgilenmesini sağlamaktadır. Mersin’den Alanya’ya giderken görülecek yerler şu şekilde sıralanabilir.

 

1- Damlataş Mağarası: Antalya ve Alanya mağaraları ile meşhur yerleşim yerlerinden biridir. Astım hastalarının doğal yollardan tedavi olmak için akın ettiği bu mağara genel görünümü ile de dikkat çekici detaylara ev sahipliği yapıyor. Tura katılacak olan kişilerin mola verip gezebilecekleri ilk yerler arasında Damlataş Mağarası yer alıyor.

 

2- Dim Mağarası: Alanya’nın en meşhur mağaralarından bir diğerinin adı ise Dim Mağarası adıyla biliniyor. Cebireis Dağı’nın içerisinde kalan bu mağaranın tarihi yüzyıllar öncesine dayanıyor. Tamamen doğal süreçler sonucunda oluşmuş bu mağara da Alanya turlarının tamamında gezilip görülebilir.

 

3- Alanya Aquapark: Özellikle çocukların ve çocuklu ailelerin katılacağı turlarda Alanya Aquapark da güzergahta yer alıyor. Hem yetişkinler hem de çocuklar için yüzme havuzlarının bulunduğu bu park birçok farklı etkinliğe de ev sahipliği yapıyor.