Uludağ

 

Uludağ, Yaz ve Kış aylarında doğasıyla ilgi gören Bursa’da yer alan gezi merkezleri arasında yer almaktadır. Eşsiz doğası ve Kış aylarında kayak turizminin yoğun olması sayesinde, şehir içi gezi planlayan kişilerin ilk tercihleri arasında yer almaktadır. Adana’dan Uludağ turu ile, kolay ulaşım sağlayabilir ve bu eşsiz güzelliklere sahip bölgenin keyfini çıkartabilirsiniz. Uludağ’da yapılacak etkinler mevsime göre farklılık göstermektedir. Özellikle Kış aylarında tercih edilse de, Yaz aylarında da görülesi bir yer olmayı başarmaktadır.

 

Kış Aylarında Uludağ Turu

 

Profesyonel bir turla yapacağınız anlaşma sonrasında, Uludağ’ın tüm güzelliklerine eksiksiz olarak ulaşabilir ve tatilin keyfini çıkartabilirsiniz. Özellikle Kış turizminde sıkça tercih edilen bu bölgede yapılacak farklı aktiviteler bulunuyor. Bölge tanıtımı ve geziler sonrasında bu aktiviteleri tercih ederek, keyifli zaman geçirmeniz mümkün.

 

l Kayak Eğitimleri: Kayak yapmayı bilmiyorsanız üzülmenize gerek yok. Uludağ’da hiç kayak yapmamış kişiler için özel eğitim veren hocalar bulunmaktadır. Mersinden Uludağ turu tercih ettiyseniz, kayak kıyafeti kiralayarak eğitim alabilir ve kaymanın keyfini yaşayabilirsiniz. Uludağ’da kolay, orta ve zor seçenekleri ile 20 farklı pist yer almaktadır.

 

l SnowBoard Keyfi: Ben bu işlerde deneyimliyim derseniz, özel olarak ayrılan pistlerde snowboard keyfini yaşayabilirsiniz. Snowboard için farklı zorluklarda pistlere yer veriliyor.

 

l Uludağ Sucuksuz Olmaz: Uludağ ve yemek denildiğinde akla gelen ilk şey elbette mangalda sucuktur. Adana çıkışlı Uludağ turu katılımınız sonrasında, acıktığınız hissederseniz Uludağ’ın vazgeçilmezi olan lezzetli sucuklardan yiyebilirsiniz.

Yaz Aylarında Uludağ Turu

 

Tıpkı Kış mevsiminde olduğu gibi, Yaz mevsiminde de Uludağ doğası nedeniyle tercih edilen merkezler arasında yer alıyor. Mersin çıkışlı Uludağ turu yapmanız halinde, bölgede bulunan farklı ormanları ve milli parkları gezerek keyifli vakit geçirebilirsiniz. Uludağ bölgesinde bulunan birbirinden farklı dağ köyleri, yeşili ile meşhur olan Bursa’nın piknik alanları ve özel aktiviteler ile Yaz aylarında da tur planı yapabilirsiniz.