Olympos antik kenti , Antalya’nın Kumluca ilçesine bağlı bir  beldedir. Phaselis den sonra ikinci en önemli liman kentidir. İsmini 2375 metre yüksekliğe sahip olan Tahtalı dağdan almaktadır. Tarih boyunca korsanlara ev sahipliği yapmıştır. 2000′ li yılların başlarında Bohem sırt çantalı gezginler ile tanınmaya başlayan Olympos , genç insanların uğrak noktası olmuştur. Doğa ile iç içe olan nar ve portakal ağaçlarının içerisinde bulunan pansiyonları ile dünyaya nam salan Olympos , uzun yıllardır tarihi dokusunu korumaktadır. Akdeniz’in el değmemiş olan Olympos sahilinin simgesi caretta carettalardır. Yılın temmuz ve ağustos aylarında sahilin kuzey kısmına yumurtalarını bırakmaktadırlar. Bu muazzam olayı izlemek isteyen misafirlerimiz sabahın erken saatlerinde sahile inerek , kaplumbağaları görme imkanı bulabilirler,

Gündüzleri aktivite seçenekleri oldukça fazladır. Bunlardan kısaca bahsetmek gerekir ise, kaya tırmanışı , tüp dalışı , rafting, bisiklet turu, atv turu, kano turu ve tekne turu olarak seçenekleri sıralayabiliriz. Tekne turu olarak  suluada turunu misafirlerimize önerebiliriz.

Akşamları ise dileyen misafirlerimiz gündüzün kalabalığından arınmış sahilde, küme küme toplanmış, şarkılar söyleyen dalga sesi eşliğinde yıldızları seyreden insanları görebilirsiniz. Gecesinde ise Olympos sokağında yürüyüş yapabilir, ateş başında canlı müzik dinleyebilir, gecenin ilerleyen saatlerinde Hangar , Likya ve Öküz bar da gecenin geç saatlerine kadar eğlenebilirsiniz.

Adana’dan Olympos turu planlayan kişiler mutlaka bu doğa güzelliklerinin tadını sonuna kadar çıkarmalıdır. Bununla beraber Adana çıkışlı Olympos turu gerek ise de Mersin çıkışlı Olympos turu söz konusu olduğunda vaktinizi ne kadar değerli kullanmanız gerektiğini sizler için en ince detayına kadar düşünülmüştür.