Güney Ege

 

Ege, tur konseptinde en sık tercih edilen gezi bölgeleri arasında yer almaktadır. Özellikle İlkbahar ve Yaz aylarında oldukça keyifli olan Ege turları sayesinde, bölgede bulunan tarihi yerleri görebilir ve eşsiz bir deneyime sahip olabilirsiniz. Adanadan Ege turu fırsatından faydalanarak, denizi pırıl pırıl görünümünü, birbirinden güzel eşsiz kumsalları ve doğa harikası olan bölgeleri gezebilir ve fotoğraf çekebilirsiniz.

 

Adana’dan Ege Turu

 

 Adana bölgesinden Ege turu yapmak istiyorsanız, tur şirketi ile yapacağınız anlaşma sonrasında tatilinizi planlayabilirsiniz. Farklı konsept ve paketler halinde sunulan Adana çıkışlı Güney Ege turu aileniz ve sizin için eşsiz deneyim vaat etmektedir. Adana şehrinden yapılan turların genellikle ilk durağı İzmir olmaktadır. İzmir’den başlayarak Gökova, Marmaris, İztuzu plajı, Ölüdeniz gibi pek çok bölgeyi rehber eşliğinde öğrenebilir ve gezmeye başlayabilirsiniz.

 

Tur firması size farklı seçenekler ile sunmaktadır. Konaklama hizmeti ile belirlenen otelde kalmanın yanı sıra, daha önceden planlanan gezi bölgelerini görerek karar verebilirsiniz. Genellikle 5 gece olarak planlanmasına rağmen, farklı gün seçenekleri de bulunmaktadır.

 

Adana’dan Güney Ege Turu

 

Güney Ege, en fazla gezilecek bölgeleri içermesiyle sıklıkla tercih edilen gezi rotaları arasında yer almaktadır. Turistik bölgelerin fazla olması, tarih yapılarının bulunması ve doğa harikası yerleri ile tercih edilen Güney Ege turu, eşsiz deneyim ve keyifli vakit geçirmeniz için kaçırılmaz bir fırsat olacaktır. Adanadan Güney Ege turu yaparak; Antik Yunan harabeleri, yanardağ bölgeleri, kaplıcalar, deniz ve dünya harikası plajları görebilirsiniz. Yapılacak tur öncesi, kaç gece ve nerede konaklayacağınız belirlenmektedir. Belirlenecek planlama da nereleri gezeceğini hatta ne yiyeceğinizi bile önceden görebilir, ona göre karar verebilirsiniz.

 

Mersin ‘den Ege Turu

 

Mersin şehrinden Ege turuna katılmak istiyorsanız, kolaylıkla başvuru ve tercih yaparak tur organizasyonuna katılım sağlayabilirsiniz. İsterseniz tek başınıza, isterseniz aileniz ile beraber katılacağınız Mersinden Ege turu sayesinde, Ege bölgesinin en meşhur kısımlarını gezebilir ve benzersiz anılar biriktirebilirsiniz. Tıpkı diğer şehirlerde olan çıkışlar gibi, Mersin’den de yapacağınız çıkış öncesi, organizasyonun tüm detaylarını görmeniz ve buna göre tercih yapmanız mümkün. Tur şirketi belirlenen gün ve saatte sizi alarak, yine belirlenen gün ve saatte şehrinize geri getirmektedir.

 

Mersin Güney Ege Turu

 

Güney Ege bölgesini gezmeye karar verdiyseniz, Egenin tüm güzelliklerini göreceğinizi garantileyebilirsiniz. Güney kısımda bulunan birbirinden farklı turistik ve tarihi bölgelere Mersin çıkışlı Güney Ege turu sayesinde ulaşmanız mümkün. Uçaklı veya karayolları ile yapılabilen turların organizasyonunu kendiniz belirleyebilirsiniz.

 

Genellikle 5-7 gün arasında planlanan turun, her gününde farklı bir bölgeye ziyaret gerçekleşmektedir. Yapılacak gezilerin haricinde, rehberin size bölgenin tarihini anlatması ile bilgi edinebilirsiniz. Güney Ege bölgesinde yapılan organizasyonlarda farklılıklar olmakla beraber genellikle tercih edilen bölgeleri şöyle sıralayabiliriz;

 

l İzmir–Çeşme–Alaçatı-Şirince

l Bodrum Kalesi-Akvaryum Koyu-Tavşan Adası

l Gökova-Aşıklar Yolu

l Marmaris-Dalyan-İztuzu Plajı

l Oniki Adalar-Saklıkent Kanyonu