Doğu Karadeniz

 

Doğu Karadeniz bilindiği üzere yoğun yağış alan bölgelerimizden biridir. Öyle ki yağışların yoğunluğu yemyeşil doğayı da beraberinde getirir. Balıkçılığın yanı sıra bu sebeple de Doğu Karadeniz bölgesinde tarımcılık faaliyetleri oldukça fazladır. Doğadan uzak şehirde yaşayan her bir vatandaşınsa bir bakıma hayalidir buraları gezmek, görmek. Yılın her mevsimi turlar düzenlense de özellikle ilkbahar aylarında ve yaz aylarının başlangıcında sürekli turlar gerçekleştirilir. Adana çıkışlı Doğu Karadeniz turu ve Mersin çıkışlı Doğu Karadeniz turu düzenlendiği zaman mutlaka yoğun talep olur.

 

Çay, fındık ve mısırın yetiştiği bu bölgemizde dağlık alanların yoğunluğu da bir bakıma doğanın o bölgede eşsiz bir boyutta olduğunu da hissettirebiliyor.

 

Karadeniz – Doğu Karadeniz Turu Nereleri Kapsar?

 

Karadeniz Bölgesi 18 ilimizin sınırlarının içerisinde yer alan bir bölgedir. Özellikler tur düzenlendiğinde 18 ilimizi kapsayan şekilde gerçekleşebiliyor. Düzce ve Bolu’dan başlayıp doğuya doğru gittiğimizde Rize ve Artvin’e kadar olan ki bölgelerin tamamı için turlar söz konusu olabilmektedir. Ancak her sezon için turlar söz konusu illerin tamamını kapsamayabilir. Aklınızda uzun süredir olan veya daha yeni karar verdiğiniz tur planları için Karadeniz ve Doğu Karadeniz eşsiz bir doğal yaşam alanlarına sahiptir. Biraz daha sıcak olan ve az yağış alan diğer bölgemiz Akdeniz’den ise her sezon turlara katılanların sayısı oldukça fazladır. Adanadan Karadeniz turu yapmak isteyen ya da Mersinden Karadeniz turu yapmak isteyenler planlarını doğal yaşam alanlarından yana gerçekleştirebilmektedir.

 

Karadeniz Turunda Hangi Hizmetlere İhtiyaç Duyulur?

 

Karadeniz turlarının temiz hava almak isteyenler için en doğru kararlar arasında yer aldığını söyleyebiliriz. Ancak bu turlarda mutlaka da seçtiğiniz tur düzenleyen firmaların da size hangi hizmetleri sunabildiğine dikkat etmeniz gerekebilir. Mutlaka o eşsiz doğanın güzel tadını alabilmeniz için her ayrıntının sizi mutlu etmesi gerekir. Bu sebeple tur düzenleyen firmanın hizmetleri hakkında araştırma yapmanız ve bu doğrultuda karar almanız faydalı olacaktır. Adanadan Karadeniz turu ve Mersinden Karadeniz turu için özellikle hizmet verenleri tercih edebilirsiniz. Bu sayede yolculuğunuz her dakikasında keyif alabilirsiniz.

 

Adana Çıkışlı Karadeniz – Doğu Karadeniz Turu

 

Adana çıkışlı Doğu Karadeniz turu planlayanların gezmek istediği yerleri araştırması faydalı olacaktır. Düzenlenen tura göre gezi planı doğrultusunda gezeceğiniz yerleri öğrenmeniz turdan çok daha fazla keyif almanızı sağlayacaktır. Elbette rehber desteği bulunur ancak bizzat tur hakkında araştırma yapmanız çok daha keyifli vakit geçirmenizi sağlayacaktır.

 

Mersin Çıkışlı Karadeniz – Doğu Karadeniz Turu

 

Mersin’den hareket edecek Mersin çıkışlı Doğu Karadeniz turu yolcuları her sezon olduğu gibi Rize, Artvin, Trabzon, Gümüşhane ve Bayburt illerini tercih etmektedir. Doğu Karadeniz’de yer alan bu illerimizden özellikle Rize, Artvin ve Trabzon için turların hem Adana hem de Mersin için yoğun olduğu söylenebilir.