• BATUM - TİFLİS - KARS TURU :
  • BATUM - TİFLİS - KARS TURU :
  • BATUM - TİFLİS - KARS TURU :
  • BATUM - TİFLİS - KARS TURU :
  • BATUM - TİFLİS - KARS TURU :
  • BATUM - TİFLİS - KARS TURU :
  • BATUM - TİFLİS - KARS TURU :
  • BATUM - TİFLİS - KARS TURU :

BATUM TİFLİS KARS TURU 

1 GECE BATUM SKY TOWER OTEL vb. KONAKLAMA 
2 GECE TİFLİS TIBILISI CHAMBERS OTEL vb. KONAKLAMA 
1 KARS IŞIL PARK OTEL vb. KONAKLAMA 


ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME;
* Batum sınır geçişinde dönemsel yoğunluklardan dolayı geçiş işlemlerinde gecikme yaşanabilir, bu konuda rehberiniz gereken uyarılarda bulunacaktır..
* Kimliklerdeki deformasyona bağlı Gürcistan sınır geçişinde yaşanacak problemlerden GOLDBUS TRAVEL sorumlu değildir. Gürcistan Bebekler, Çocuklar dâhil kimliklerde Fotoğraf talep etmektedir. ( Fotoğraf olması zorunludur.)
* 1 Eylül 2019 tarihi itibari ile yeni kimlik kullanımı sınır geçişi için zorunlu tutulmuştur.
* Tur esnasında program yoğunluğundan dolayı bankamatik, döviz bürosu vs. bulmak her zaman mümkün olmadığından dolayı hazırlıklı olunmasında yarar vardır.
* Batum için sınır geçişlerinde 18 yaş altı katılımcılar tura hem Anne hem Baba ile birlikte katılmıyor ise katıldıkları yetişkine (Anne,Baba,Akraba vs.) yanında bulunmayan ebeveyn veya ebeveynlerin noter onaylı muvafakatname vermesi zorunludur. Aksi durumda 18 yaş altındaki çocuk sınır kapısından geçiş yapamaz


TUR PROGRAMI

Yazdır  

1.

Gün
BATUM 1 gün programını görmek için tıklayınız

Yol üstü tesislerinde vereceğimiz serbest kahvaltı sonrasında 08:30 civarı Sarp Sınır Kapısı’na ulaşıyoruz. Sarp Sınır Kapısı’nda giriş işlemlerimizi tamamlayıp, Gürcistan’ın Adjara bölgesine geçiyoruz. Batum’a doğru devam ederken, yol üzerinde bulunan Hz. İsa’nın On iki Havarisinden biri olan St. Mathias`ın mezarının da bulunduğu Roma döneminden kalan ve en son Osmanlılar döneminde kullanılan Gonio - Apsaros Kalesi'nden kalan muhteşem surları panoramik göreceğiz. Bayburt'tan doğup Batum sınırlarına kadar kendine keskin çizgiler oluşturan Çoruh Nehri'ni ve üzerindeki eski Gonio Köprüsü’nü takip ederek Batum’a ulaşıyoruz. Sonrasın da Acara Özerk Cumhuriyeti’nin yönetim merkezi Batum şehir turumuza başlıyoruz. Yapacağımız gezi sırasında, Osmanlı İmparatorluğu egemenliği altında olduğu dönemde şehirde yaşayan Ortodoks cemaatin yaptırdığı ve çanlarının çalınmaması şartıyla inşaatına izin verilen St. Nicholas Kilisesi, bilinen en büyük figüratif mermer mozaik zemine sahip, neşeli ve canlı Batum Meydanı, 1860’lı yıllarda inşa edilen, bölgede kalan tek Müslüman ibadethanesi Orta Camii, Almanya’da üretilerek şehre armağan edilen Astronomik Saat, Gürcü alfabesinin harflerini barındıran Alfabe Kulesi, Chacha Saat Kulesi, yedi metre uzunluğunda tasarlanan, birbiri içine geçerek hareket eden ve yazar Kurban Said’in aynı adlı aşk romanından ilhamla yapılan Ali ve Nino Heykeli, Laz yemekleri restoranı olarak kullanılan, ilginç mimarisiyle dikkat çeken Ters Ev, şehir parkı, bölgedeki tek Katolik ibadethanesi olan Kutsal Ruh Kilisesi, Kutsal Meryem Ana Katedrali, Tiyatro Meydanı’nı ve meydanda bulunan, Poseidon (Neptün) heykeliyle süslü çeşme, Piazza Meydanı, Avrupa Meydanı’nı geziyoruz. Batum gezimiz, yedi kilometrelik sahil boyunca uzanan, hemen girişinde Gürcistan’ın en yüksek kulesini barındıran, çeşmeleriyle, kafeleriyle, yemyeşil yürüyüş yoluyla oldukça çekici bir güzelliğe sahip Batum Bulvarı’yla sona erecek. Batum gezimiz sonrasında Batum’da bulunan otelimizde konaklama.Konaklama: SKY TOWER OTEL vb.

2.

Gün
KUTAİSİ , TİFLİS 2 gün programını görmek için tıklayınız

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında, Kutaisi’ye hareket ediyoruz. Kutaisi şehir turumuzda; Meclis Binası, Tiyatro Binası, Tiyatro Meydanı, Kutaisi şehir turumuz da göreceğimiz yerlerden bazıları… Kutaisi şehir turu sonrasında Mtkvari ve Aragvi nehirlerinin ortasında kurulmuş Mtskheta’ya gidiyoruz. İberya Krallığı’na bir zamanlar başkentlik yapmış olan Mtskheta, 1994 yılından UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne dâhil olmuştur. Gürcü'lerin 317 yılında Hıristiyanlığı ilk kabul ettiği yer olan Mtskheta, Gürcistan Ortodoks Kilisesi’nin bugün de merkezidir. Gürcistan'ın tarihi sembolü Svetitskhoveli Katedrali gezisi ile devam ediyoruz. Feodal çağ mimarisinin yüksek sanatsal değerini temsil eden Svetitshoveli Katedrali, Gürcü Hıristiyan mimarisinin en güzel örneklerinden biridir. Sonrasında Gürcülerin meşhur şarapların tadılması ve alma imkânımız olacak. Gürcülerin meşhur (çaça) vodkasının yapılışını göreceğiz. Mtskheta’da vereceğimiz serbest zaman sonrasında, Mtskheta’ya hâkim bir tepe üzerinde bulunan Jvari Manastırı’na gidiyoruz. Erismtavari Stepanoz I. tarafından 590 ve 605 yılları arasında inşa edilen Haç Manastırı olarak da bilinen Jvari Manastırı gezimiz sonrasında Tiflis’de bulunan otelimize hareket ediyoruz.
Konaklama: TIBILISI CHAMBERS HOTEL vb.

3.

Gün
TİFLİS 3 gün programını görmek için tıklayınız

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında, Tiflis şehir merkezi turumuzda ilk durağımız Tiflis’in ilk yerleşim yeri olarak da bilinen Old Tbilisi (Eski Tiflis). Kura nehrinin kenarında kurulan ve her yeri tarih kokan eski Tiflis gezimizde; Hamamlar Sokağı, Cuma Camisi, Tiflis’in kurucusu Kral Vahtang heykeli, Selçuklu Hamamı, Narikala Kalesi, Avrupa Meydanı, Milenyum köprü, teleferikle Narikala Tepesi ve Tiflis’i kuş bakışı havadan görme imkânımız olacak. Tiflis gezimiz sonrasın da, Tiflis’in en seçkin caddesi olan Rustaveli Bulvarına hareket ediyoruz. Özgürlük Meydanı ve Gürcistan’ın sembolü olan Aziz George Heykeli, Opera Binası, Rustaveli Tiyatrosu, Cumhuriyet Meydanı gezilerimiz sonrasında, serbest zaman veriyoruz ve otelimize geçiyoruz.Konaklama: TIBILISI CHAMBERS HOTEL vb.

4.

Gün
GORİ, BORJOMİ, AHISKA 4 gün programını görmek için tıklayınız
Sabah kahvaltımızın ardından Gori şehrine doğru yolculuğumuz başlıyor.Gori şehrinde Sovyet lideri Gürcü asıllı Stalin’in doğduğu ev, özel tren vagonu ve 2. Dünya Savaşı müzesi gezileri sonrasında , Borjomi’de dünyanın en ünlü maden suyunu kaynağından tadıyor, milli park içerisinde gezintimizi sağladıktan sonra Posof çayının etrafında kurulu Osmanlı imparatorluğu döneminde Çıldır eyaletinin idari merkezi olan Ahıska Kale kompleksi gezimize başlıyoruz..Türkgözü sınır kapısından Türkiye ‘ye geçip Kars da bulunan otelimize geçiyoruz.

Konaklama: IŞIL PARK OTEL vb.

5.

Gün
KARS 5 gün programını görmek için tıklayınız

Sabah otelde alınan kahvaltısı sonra Kars şehir merkezi ile günün programına başlıyoruz. Kars şehir merkezinde göreceğimiz yerler arasında; Kars Kalesi (Panoramik) ve Kümbet Camisi (12 Havariler Kilisesi), Ünlü şairlerimizden Namık Kemal’lin bir dönem yaşadığı evi görüp Kars sokaklarını keşfediyoruz. Kars'a özgü peynir alışverişlerimizi yaptıktan sonra Ermenistan sınırını belirleyen Arpaçay’ın yanı başında kurulan ve yüzyıllar boyunca canlı bir ticarete sahip olan Ani Antik Kenti’ne geçiyoruz. Büyük Katedral, Resimli Kilise, Selçuklu Sarayı, Anadolu’da yapılan ilk cami olan Menuçehr Cami gibi önemli kalıntılar burada göreceğimiz tarihi eserlerden sadece bir kaçı. Rehber anlatımı ile Anı Antik Kenti gezimizi tamamladıktan sonra  eve dönüş yolculuğuna geçiyoruz. Bir başka Goldbus Travel organizasyonunda görüşmek üzere vedalaşıyoruz. 

DAHİL OLANLAR:
ULAŞIM
4 GECE KONAKLAMA
4 SABAH KAHVALTISI
REHBERLİK HİZMETİ
SEYAHAT SİGORTASI

HARİÇ OLANLAR:
BATUM PUL ÜCRETİ - 150TL
OTEL DIŞINDA ALINAN YEMEKLER
MÜZE ve ÖREN YERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapınEK BİLGİLER

Tüm Turlar için Genel Bilgiler:

1-Katılımcılar, araca bindikleri noktada bırakılır. Ayrıca farklı noktalarda duraklama/yolcu indirme yapılmamaktadır. Turlarımızın başlangıç ve bitiş saatleri toplu taşıma saatleri ile denk gelmeyebilir. Tüm planlarınızı buna göre yapmanızı tavsiye ederiz. Site de yazan saatler tamamen bilgilendirme amaçlı olup kesin buluşma saati ve noktası, rehber bilgisi turdan önce SMS ile tarafınıza gönderilecektir. Turdan önce bu bilgi ulaşmaz ise ofisimizle iletişime geçiniz.

2-Turlarda, hava, yol ve olağanüstü durumlardan ötürü değişiklik yapma hakkı, acentemizde saklıdır.

3-Tur sırasında unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan acentemiz kesinlikle sorumlu tutulamaz.

4- Turlarımız da araçlar kişi sayısına göre tedarik edilmektedir.

5-Yerel otoriteler tarafından gezilmesine/gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi veya turlar yapılmaz. Bu gezi veya turların yapılamamasından acentemiz sorumlu tutulamaz.

6-Turun gerçekleştirilmesi için yeterli katılımcıya ulaşılamadığı takdirde, asgari 2 gün önce haber vermek şartıyla, acentemiz turu iptal etme hakkına sahiptir.

7-Çocuk indirimi, 12 yaşını doldurmamış çocuk katılımcılar için, 2 yetişkin ile birlikte konaklamak kaydı ile geçerlidir.

8-Goldbus Travel, aynı standartlar da olmak şartı ile oteller de değişiklik yapma hakkına sahiptir.

9-Hangi oda da kalacağınızı Goldbus Travel belirleme imkânı yoktur. Odaları kalacağınız oteller belirlemektedir.

10-Oteller de özellikle 3 kişilik odalar da 3. Yatak standart yatak olmayabilir. Ek yatak olarak, açılır yatak verilebilir.

11-Turlarımızda zorunlu seyahat sigortası yapılmaktadır. Doğum tarihi ve T.C. kimlik numarası ibrazı zorunludur. Acentemiz bu bilgileri teyit etmekle yükümlü değildir.

12-Öngörülmesi mümkün olmayan sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya rehberimizin belirlediği saatlere misafirlerin uymamaları sebebiyle, tur programında belirtilmiş olmasına rağmen, yapılamayan gezilerden acentemiz sorumlu değildir.

13-Rehberimiz gerekli gördüğü durumlarda; programda her türlü değişikliği yapma hakkına sahiptir.

14-Bölge yoğun olduğu Bayram gibi dönemler de sitede belirtilen otellerden farklı oteller de ve grup bölünmüş olarak konaklama yapabilir. Yoğunluktan dolayı gezilemeyen/gidilemeyen güzergahlardan acentemiz sorumlu tutulamaz.

15-Yapılan görüşmeler de sözlü beyanlar esas alınmayacaktır. Tur programında yazan detaylar ve sizin mail yolu ile talepleriniz esas alınacaktır.

16-Katılımcıların bu bilgileri okudukları ve kabul ettikleri paket tur sözleşmesinde yazmakta olup, web sitesi güncellemelerini tüketici takip etmekle yükümlüdür. Web sitesi ve paket tur sözleşmesi ayrılmaz bir parçadır.

17-Mevsimsel değişiklikler, yol çalışmaları, hava şartları, sizin hizmet alınımızdan önceki hizmette oluşan otel memnuniyetsizliklerine göre Goldbus Travel web sitesinde yer alan tur programında, içerikler de değişiklik yapabilir. En son yayınlanan sirkü, bir öncekini geçersiz kılar.

İPTAL & İADE POLİTİKASI:

Turun gerçekleşeceği tarihten minimum 5 iş günü öncesinde bilgi vererek tur tarihinizi erteleyebilirsiniz ya da ödemenizi iade alabilirsiniz. Uçaklı ve yurtdışı tur programlarında minimim 30 iş günü öncesinde bilgi vererek tur ücretinizi iade alabilirsiniz. Tur ücret iadeleri misafire ödendiği biçimde iade edilir. Kredi kartı ödemelerinde komisyon ücretleri kesilerek kalan tutar iade edilecektir. Farklı soru ve talepleriniz için lütfen müşteri hizmetleri hattımız ile iletişime geçiniz.
AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#22
LOKASYON:
ADANA - MERSİN
ULAŞIM
Otobüs   
İPTAL POLİTİKASI:
Turun gerçekleşeceği tarihten minimum 5 iş günü öncesinde bilgi vererek tur tarihinizi erteleyebilirsiniz ya da ödemenizi iade alabilirsiniz. Uçaklı ve yurtdışı tur programlarında minimim 30 iş günü öncesinde bilgi vererek tur ücretinizi iade alabilirsiniz. Tur ücret iadeleri misafire ödendiği biçimde iade edilir. Kredi kartı ödemelerinde komisyon ücretleri kesilerek kalan tutar iade edilecektir. Farklı soru ve talepleriniz için lütfen müşteri hizmetleri hattımız ile iletişime geçiniz.

TARİH VE FİYATLAR

375$

5 Gün

en düşük kişi başı

SORULARINIZ İÇİN TIKLAYIN

BATUM - TİFLİS - KARS TURU ve diğer hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.